Спортивна індустрія у Польщі дає майже 10 млрд злотих на рік

Спортивна індустрія у Польщі дає майже 10 млрд злотих на рік

Спортивна індустрія в Польщі забезпечила 9,63 млрд злотих доданої вартості у 2018 р. Вона забезпечує роботою в цілому 109 тис. працівників, які отримали за рік 2,98 млрд злотих, згідно з аналізом Польського економічного інституту.

«Кожен злотий, витрачений на спорт, не тільки позитивно впливає на економіку, але й сприяє зниженню витрат, у тому числі на медичне обслуговування», – сказав Кшиштоф Кутва, аналітик Польського економічного інституту.

За даними «The Business Research Company», у 2018 р. вартість всесвітнього спортивного ринку становила 488,5 млрд доларів. Оцінюється, що у 2022 р. вона зросте до понад 614 млрд доларів. Найбільшою часткою спортивного ринку володіють країни Північної Америки, які забезпечують 30 % його вартості.

За даними Польського економічного інституту, державні видатки на спорт та відпочинок у Польщі у 2017 р. склали 1,77 млрд євро – трохи нижче середнього показника по ЄС, який склав 1,83 млрд євро.

Поляки все більше займаються спортом

«Поляки витрачають більше, ніж бельгійці, фіни чи данці, але менше, ніж французи, німці чи італійці. Польські домогосподарства призначають на заняття спортом, в середньому, 458 злотих. Таким чином, витрати на спорт та активний відпочинок за останні чотири роки зросли на 40 злотих», – сказав Матеуш Рафал з Міністерства спорту та туризму.

Польська спортивна індустрія стикається з низкою проблем. Як зазначають аналітики Польського економічного інституту, необхідні зміни в системі освіти, які допоможуть у професіоналізації спортивних навичок після одержання вищої освіти, а також сприятимуть впровадженню у спорт новітніх технологій. Також потрібні фінансові стимули спортивних клубів, які дадуть їм можливість будувати свій імідж.

Значно нижче середнього по ЄС

«Лише кожен четвертий житель Польщі (28 %) регулярно займається спортом, тоді як у країнах ЄС тренується прибл. 40 %. 56 % поляків взагалі не займаються спортом, а це означає, що з 2004 р. кількість осіб, що не ведуть фізичної активності в Польщі зросла на 10 процентних пунктів. Поляки частіше (53 %), ніж інші громадяни ЄС (39 %), вважають, що місцеві органи влади роблять недостатньо, щоб забезпечити їм можливість займатися фізичною активністю», – читаємо у звіті.

Витрати, спричинені відсутністю фізичної активності, оцінюються у 7 млрд злотих на рік. «Якби кожна друга людина, який не є фізично активною, почала регулярно займатися спортом, кількість інфарктів зменшилася би щонайменше на 11 тис. Також було би на 2,2 тис. менше випадків раку товстої кишки та на 1,5 тис. менше випадків раку грудей», – додав Кутва.

За даними Польського економічного інституту, витрати на охорону здоров'я зменшилися б на 440 млн злотих на рік, а витрати, спричинені відсутністю працівників, зменшилися б на 3 млрд злотих.

«Незважаючи на зменшення кількості осіб, які активно займаються спортом, останнім часом помітне значне зростання попиту фітнес-клубами. Зараз в Європі їх відвідує понад 62 млн людей (зростання на 3,5 процентних пункти за рік), з них 3 млн – жителі Польщі (зростання на 2,7 процентних пункти за рік). За зростання частково відповідають роботодавці, які забезпечують працівників абонаментами. Слід також пам’ятати, що приналежність до клубу не означає, що його учасник регулярно користується послугами закладу», – резюмується у матеріалі.

Джерело: Wprost