Бізнес-план відкриття фітнес-клубу

Бізнес-план відкриття фітнес-клубу

Навіть під час кризи люди піклуються про здоров'я і зовнішність. Крім того, правильний спосіб життя дозволяє заощадити, тому багато українців активно займаються спортом. За словами експертів, зараз попитом користуються недорогі фітнес-клуби біля будинку, де можна купити місячний абонемент. Тому ми вивчили перспективи запуску невеликого фітнес-клубу в столиці.

1. Характеристика
Відкриваємо фітнес-клуб "Сила в тілі". Нашими клієнтами в основному будуть жінки: їм запропонуємо ходити на йогу, фітнес, танці та курси самооборони. До студії зможуть також приходити діти, з якими заняття будуть проходити в ігровій формі, причому уроки можуть проводитися з батьками. Також в спортзалі буде місце для тренажерів кардіо - бігових доріжок, орбітреків, велотренажерів. Не забудемо про вагітних: для них будуть проходити спецзаняття. І хоча конкуренція на спортринку столиці висока, так як в Києві працює понад 200-300 фітнес-клубів різного формату, займемо нішу за рахунок різноманітності послуг і низьких цін. За розрахунками, якщо щодня до нас будуть ходити по 60 чоловік, витрати окупляться через 3 роки і 2 місяці.

2. Маркетинг
Нам знадобиться сайт. Розробка "візитки" з фотогалереєю, контактами, цінами, заходами потягне в 15 тис. грн. На домен, хостинг і техпідтримку закладемо 5 тис. грн на рік. Не забуваємо і про створення сторінок в соцмережах, але їх просуватимемо безкоштовно. Не забуваємо про акції: будемо розробляти цікаві пропозиції, наприклад сезонні - "Готуємося до моря за 10 днів". Також надамо клієнтам розстрочку при купівлі абонемента на рік.

ВСЬОГО: 20 тис. грн. на старті і 5 тис. грн на місяць.

3. Стартовий капітал
Для роботи фітнес-клубу орендуємо 100 кв. м. на Позняках, де буде 2 зали: для фітнесу і тренажерів, а також роздягальня і приймальня. Для цього виберемо перший поверх в новобудові. З урахуванням того що ремонт приміщення займе 2 місяці, закладемо 40-50 тис. грн на оренду і ЖКГ. Адже оренда потягне на 15 тис. грн і "комуналка" на 5-10 тис. грн.

Ще 300 тис. грн. закладемо на ремонт приміщення: причому ми враховуємо, що система вентиляції там розроблена, а душових ми не робимо - тільки роздягальню. Таким чином грошей нам вистачить на фарбування стін, закупівлю дзеркал, монтаж підвісних стель, установку ламінату та обладнання трьох санвузлів.
На закупівлю професійних велотренажерів, орбітреків, бігових доріжок, супутніх аксесуарів знадобиться ще 400 тис. грн. Ще 200 тис. грн. потрібно на придбання шаф, диванів, столів, оргтехніки, установку камер відеоспостереження і сигналізації.

ВСЬОГО: 950 тис. Грн.

4. Поточні витрати
У поточні витрати закладаємо оренду приміщення (15 тис. грн.), комунальні послуги (10 тис. грн.), закупівлю канцелярських товарів, лампочок, миючих засобів (10 тис. грн.), оплата інтернету, мобзв'язку, охорони (2000 грн.). На непередбачені витрати закладемо 5 тис. грн., стільки ж - на підтримку товарного ряду і додаткових послуг у вигляді вологих серветок, негазованої води і т. д. Разом: 47 тис. грн.

ЗАРПЛАТА. Візьмемо на роботу чотирьох адміністраторів (один з них - власник бізнесу), які будуть працювати по двоє через день. Вони будуть спілкуватися з клієнтами, стежити за порядком (невелике прибирання), оформляти замовлення, проводити індивідуальні та групові тренування, стежити за сайтом і соцмережами і т. д. Запропонуємо ставку 3500 грн плюс відсоток (за залучених клієнтів і продані послуги). Ще потрібні прибиральниця (2000 грн) і бухгалтер на півставки - для ведення звітності та спілкування з податковою (3000 грн). Разом: 19 тис. Грн.

ВСЬОГО: 66 тис. грн. щомісяця.

5. Окупність проекту
Припустимо, що щодня в нашому спортзалі буде проходити по п'ять групових тренувань, на кожній буде займатися по 12 чоловік. З урахуванням того, що активні клієнти ходять в клуб, як правило, три рази на тиждень, розуміємо, що в місяць наш зал може відвідати десь 480 чоловік. Якщо кожен з них заплатить за щомісячний абонемент 200 грн., то зможемо отримати 96 тис. грн. доходу. Мінусуємо поточні (66 тис. грн.) і маркетингові (5000 грн.) витрати (всього 71 тис. грн.) - отримуємо 25 тис. грн. З урахуванням стартових (950 тис. грн.) і маркетингових (20 тис. грн.) витрат (всього 970 тис. грн.), розуміємо, що на окупність вийдемо приблизно через 3 роки і 2 місяці.

Джерело: komentator.net