Чому спорт піднімає настрій: 5 фактів на користь тренувань

Чому спорт піднімає настрій: 5 фактів на користь тренувань

Хочете, щоб у світі стало на одну щасливу людину більше? Займайся частіше! Ось Вам 5 фактів про те. що спорт здатний підняти настрій.

Вправи викликають приплив гормонів щастя

Люди — досить суперечливі істоти. Щоб відчути себе добре, нам спершу потрібна доза стресу. Коли Ви починаєте тренування, Ваш організм відчуває стрес від навантажень, виділяє білок під назвою нейротрофічний фактор мозку. Це змушує мозок виділяти більше ендорфінів (гормонів радості), щоб компенсувати збитки. Ось чому Ви відчуваєте прилив щастя після тренування. Ендорфіни покликані мінімізувати біль, але їх побічний ефект — стан ейфорії. А разом з підвищеним виробленням дофаміну і серотоніну, гормонів, які відповідають за передачу сигналів від нейрона до нейрона, ефект досягається досить швидко.

Після фізичного навантаження Ви спите міцніше

Брак сну підвищує ризик багатьох захворювань, від ожиріння до раку. Щоб підвищити якість сну, в денний час потрібно викладатися по повній. За даними журналу Clinical Sports Medicine, тренування після полудня піднімає температуру тіла, яка знову знижується приблизно до того часу, коли Вам пора на бічну, виступаючи додатковим сигналом для мозку про те, що прийшов час сну.

Фізкультура заряджає енергією

Чим більше енергії Ви витрачаєте, тим більше отримуєте. Фізичне навантаження збагачує тканини Вашого організму киснем і поживними елементами, що підвищує Ваш рівень енергії. Неспроста зарядка так називається: роблячи вправи, Ви заряджаєтеся.

Відвідування спортзалу зміцнюють самооцінку

Незадоволені своєю формою? У спортзалі з Вами станеться чудесне перетворення, як у фізіологічному, так і в психологічному сенсі. За даними Journal of Health Psychology, викид ендорфінів, супутній фізичним вправам, змінює хід Ваших думок: навіть якщо Ви не станете атлетом, Ваше ставлення до власного тіла зміниться в кращу сторону.

Спорт підвищує продуктивність роботи

Не вилазите з офісу? Спорт допоможе і з цим. За даними The British Journal of Sports Medicine, у тих, хто проводить більше часу в спортзалі, підвищується рівень креативності. Коротше кажучи, тренування дозволяє Вам за добу зробити більше досягнень. Крім того, як виявили вчені з Університету Сент-Лео, люди, які займаються спортом, більш ефективно управляють своїм часом: вони більш продуктивні в офісі і, що найголовніше, більш щасливі в житті.

Джерело: Men'sHealth