Варіанти, як знайти безоплатний фітнес, або як тренуватися безкоштовно

Варіанти, як знайти безоплатний фітнес, або як тренуватися безкоштовно

Варто розуміти, що безоплатний фітнес — це лише тимчасова міра. Якщо мета занять схуднення, прокачування м'язів, то несистематичні безкоштовні заняття в клубах не дадуть належного результату. Для цього потрібен провідний тренер і продумана індивідуальна програма, інформує Ukr.Media.

Безоплатний фітнес: вигадка чи реальність?

Спортивні клуби, секції, навіть окремі тренери проводять безкоштовні заняття для реклами. Так вони просувають свої послуги серед потенційних покупців абонементів. Якщо ви живете у великому місті, то не складно буде знайти безоплатний фітнес.

Де знайти повідомлення про такі заняття? У соціальних групах свого міста, в групі конкретного фітнес-центру або тренера. Такі записи активно просувають для залучення аудиторії.

Від пробного заняття не доведеться чекати багато чого. Зазвичай там дають стандартну програму «для всіх». Тренер не буде цікавитися вами, тому цей варіант для тих, хто згоден працювати в групі або самостійно.

Також варіантом безкоштовного фітнесу є вуличні заняття та майстер-класи.

Вуличний фітнес безкоштовно: можливості та пропозиції

Для тренувань на вулиці підходять різні види спорту. Максимально наближені до фітнесу: йога, воркаут, зумбі, пілатес.

  1. Йога — комплекс вправ для розвитку гнучкості та сили в тілі, велика увага приділяється диханню. Перевага такого фітнесу в тому, що вам не потрібен ніякий інвентар (крім килимка). Йога-центри проводять заняття в парках, скверах, зелених зонах для охочих, рекламуючи свої послуги.

  2. Воркаут — вуличний безоплатний фітнес, останнім часом став окремим видом спорту. Це силові вправи з доступним інвентарем. Для воркауту потрібна спеціальна площадка, їх споруджують на стадіонах або на відкритих ділянках.

  3. Зумба — танцювальний фітнес під музику. Вправи поєднуються з рухами з латиноамериканських танців. Таке заняття можна провести де завгодно, тому часто студії пропонують безкоштовні тренування. Із собою потрібно взяти гарний настрій, зручний одяг і спортивне взуття.

  4. Пілатес — помірні фізичні вправи для підтримки тонусу тіла. Спочатку були розроблені для реабілітації після травм. Підійдуть початківцям спортсменам перед вибором основного типу навантажень.

Спостерігати за оголошеннями про майстер-класи потрібно в спортивних групах. Проте заняття від фахівця на безкоштовній основі — рідкість. Фітнес безкоштовно звучить заманливо, але він вкрай обмежений. У холодну пору року доведеться шукати тренування в спортзалі, а обмежена кількість акцій не дозволить займатися регулярно.

Які переваги дає безкоштовне пробне заняття у фітнес-клубі

Спортзали пропонують гостьовий візит. Умови різні: від групового заняття до індивідуального. Так потенційний власник абонемента зможе оцінити умови фітнес-клубу і підхід тренера.

Такі заходи варто відвідувати, навіть якщо у спортзалу хороша репутація. Ви зможете оцінити, наскільки вам подобається ходити в цей клуб, відчути, як діставатися туди й назад. Коли ви відвідуєте безкоштовне пробне заняття у фітнес-клубі, також зверніть увагу на:

  • наявність безкоштовних душових, шафок для зберігання;

  • вибір спортивних тренажерів і їхню чистоту;

  • завантаженість залу.

Майте на увазі, що акційне заняття не передбачає повного занурення. Як правило, на ньому відвідувача базово знайомлять із оснащенням, дивляться на рівень натренованості, демонструють переваги фітнес-клубу. Вам навряд чи буде корисне таке тренування, якщо ви давно займаєтеся спортом.

Безоплатний фітнес через інтернет

Сучасний спосіб займатися — онлайн-уроки. Тут таїться чимало підводних каменів. Варіантів безліч: йога, воркаут, аеробіка, пілатес, танці і т. д. Є програми домашніх тренувань, де не задіяний спеціальний інвентар. Уроки знаходяться у вільному доступі, можна вибрати відповідний час і місце.

Основна проблема онлайн-занять у відсутності індивідуального підходу і поради професіонала. Переслідуючи конкретну мету, з такою програмою ви можете її не досягти просто тому, що вона для цього не призначена. Такий безоплатний фітнес підійде:

  • для тих, хто тільки почав роботу над собою і працює над всіма зонами;

  • тому, хто не має можливості піти в спортзал (маленька дитина, робота, відсутність хорошого клубу);

  • досвідченим спортсменам, які можуть вибрати з програми потрібне і відсікти зайве.

Вибираючи добірки вправ, приділіть більше часу пошуку. Відвідайте соціальні мережі відомих тренерів. Багато з них активно ведуть сторінки або канал на YouTube. Там вони викладають комплекси вправ на окремі зони, іноді приблизну програму тренування. Вам доведеться самостійно стежити за технікою і мотивацією, думати про програму на майбутнє, зате це варіант фітнесу безкоштовно.

Спортивні клуби від відомих брендів

Такі клуби є у великих містах. Наприклад, у Reebok, Nike, Adidas є бігові клуби з елементами функціонального тренінгу. На безкоштовні пробіжки та тренування потрібно зареєструватися через сайт. На офіційних ресурсах можна подивитися, чи є у вашому місті подібні пропозиції на безоплатний фітнес.

Це непоганий варіант підтримувати себе у формі без фінансових витрат, але такі представництва є тільки в мегаполісах. До того ж, можна вибрати зручний для себе час: планові забіги проводять вранці або ввечері. Як альтернативу пропонують програми для смартфонів з програмами від тренерів компанії. Таке є у Nike, додаток для смартфона Nike+ Training Club.

Гарантований спосіб привести себе в форму без зайвих витрат — заняття вдома. Можна відвідувати майстер-класи, відкриті уроки та пробні тренування, але програми на постійній основі з них не буде. Клуби та студії проводять такі акції із метою залучення клієнтів, на перших заняттях не дають сильних тренувань. Якщо ви хочете досягти поставленої мети швидше та ефективніше, доведеться проконсультуватися у професіоналів.