Чи вийдуть на протести слідом за фермерами фітнес-тренери?

Чи вийдуть на протести слідом за фермерами фітнес-тренери?

Протести фермерів призвели до того, що з п'ятниці ринки відкриваються.

У середу, 29 квітня, Кабмін розгляне можливість відкрити в Україні продуктові ринки (при тому, що раніше за планом уряду їх взагалі планували відкрити на одному з останніх етапів). На ослаблення карантину владу штовхнули протести фермерів, які вчора перекривали дороги. Фермерів почули, і швидше за все, ринки запрацюють уже в цю п'ятницю.

"Країна" запитала українських підприємців чи будуть масові протести бізнесу, щоб змусити владу пом'якшити карантин.

Дмитро Чорний, засновник міжнародної франчайзингової мережі фітнес-клубів MalibuFIT:

"Поки не плануємо виходити на акції протесту, тому що на травневі свята нам відкриватися немає сенсу. Саме наша індустрія, фітнес, на травневі завмирає. Якщо за продуктами на ринки люди дійсно масово в цей час йдуть, і фермери зараз можуть втратити чималі гроші, то нам краще відкривати фітнес-клуби вже після травневих.

Але якщо фітнес-клуби не відкриють 11 травня, то ми з колегами проведемо таку ж акцію протесту, як фермери. У нас є негласне фітнес-ком'юніті, там близько 400 керівників різних фітнес-клубів і мереж, і вони в принципі готові виходити на протест. У нас загальний чат, і там зараз йде тісна комунікація.

Зараз цей план в фітнес-індустрії активно обговорюється, тому що тренер - це людина, яка дуже потребує заробітку і клієнтів, і часто у нього немає іншої можливості заробити. Може бути, завдяки мітингу нам вдасться достукатися до влади. А результативність цієї акції буде залежати від того, наскільки масовим нам вдасться зробити цей мітинг.

Але ми просто все ще сподіваємося, що до протесту не дійде, і нас відкриють, як годиться, 11 травня. Просто з якимись обмеженнями на кількість клієнтів в клубі. Але, думаю, якщо знадобиться, ми зможемо організувати мітинг за добу. У нас співтовариство дуже доброзичливе по відношенню один до одного і вже дуже хоче працювати ".

Влад Вавілов, експерт б'юті- і фітнес-індустрії в Україні:

"Я бачив цю етапність зняття карантину від уряду. Думаю, ви теж посміялися, що там у них два рази фітнес-клуби відкривають - у другому і четвертому етапі. Секретаріату Кабміну - фізкульт-привіт. Куди ви дивитеся взагалі?

Сьогодні мер столиці Віталій Кличко заявив, що нібито з 12 травня салони краси в Києві почнуть працювати. Я ж за те, щоб відстоювати свій бізнес, але не на шкоду населенню.

У нас же спочатку держава всіх взагалі закрила. Потім фермери вийшли на протест. Наш "желеподібний" прем'єр-міністр дав задню. Тобто у нас як виходить: ті, хто більш наглий, а-ля Тищенко зі своїм рестораном "Велюр", - їм можна працювати. А всі решта зобов'язані сидіти на карантині. Я вважаю, що саме відсутність сильного прем'єр-міністра дає можливість різним асоціаціям протестувати і щось вимагати.

Я сиджу вдома, у мене вже борода до коліна. Фітнес не працює, б'юті не працює. І тут фермери зібралися - давайте ринки відкриємо! Я не вважаю, що їх потрібно зараз відкривати. Тому що туди підуть в основному бабусі, найменш захищені перед вірусом.

Моя думка - потрібно приймати локальні рішення. Послаблювати карантин для бізнесу в тих регіонах, де захворюваність падає. Можливо, західні регіони варто відкривати трохи пізніше. Але багато політиків досі бояться приймати рішення. Вони не можуть встати і сказати: "Наш регіон ще не готовий зняти карантин". Тому що їх потім не виберуть на місцевих виборах восени. Так що вони ховаються за рішеннями Кабміну і кого завгодно.

В результаті у нас по країні всюди бардак: в парках гуляють люди, на вокзалах натовп. Я побоююся, що при мінімальному послабленні карантину почнеться повний хаос. І ринки зараз відкривати - невірне рішення. Потрібно спочатку забезпечити умови і контроль.

Салони краси і фітнес теж я би відкривав в другу чергу. Чому? Громадський транспорт не працює. Розпочнеться таке: "Ой, вибачте, у нас майстер до салону дістатися не може". Не всі ж під салонами живуть. Багато клієнтів теж не зможуть доїхати. А як тільки знімуть карантин, відразу ж автоматично приберуть всі преференції по оренді, ніхто вже знижок робити не буде. Салони не зможуть відразу наповнитися клієнтами. Так що бізнес так все одно не врятувати. Я взагалі не розумію, навіщо ринки та салони відкривати в порожньому місті, коли ще не працює метро?

А взагалі, протести - це маркер для бізнесу. Ось бачите, фермери об'єдналися і вийшли. І домоглися свого. А б'юті-бізнес і фітнес так не може. Наш бізнес розрізнений. Карантин показав, що у нас немає бізнес-спільноти. Протести говорять про те, що є об'єднаний бізнес, і проти нього держава виступає один на один. А коли бізнес роз'єднаний, держава взагалі з ним не рахується.

Зате як процвітає підпільний бізнес! Я впевнений, що частина наших політиків навіть не голосуватиме за скасування карантинних обмежень з салонів краси, тому що вони всі "в долі". Сенс їм відкривати салони, якщо частина з них і так працюють, просто "в темну"? "

Джерело: Страна