Європейська Комісія пропонує нову програму EU4Health

Європейська Комісія пропонує нову програму EU4Health

70% європейців хочуть, щоб Європейський Союз зробив більше для здоров’я, згідно з останнім опитуванням Євробарометра, а пандемія Covid-19 показала, що надзвичайно важливим є забезпечення ефективних систем охорони здоров'я для європейських громадян; Іншими словами, ніколи не було більш важливого моменту, щоб Європа інвестувала в охорону здоров'я та зміцнення здоров'я.

Спираючись на уроки, витягнуті з кризи Covid-19, комісія ЄС пропонує EU4Health - амбітну програму фінансування на 2021-2027 роки. Стелла Кіріакідес, Комісар з питань охорони здоров'я та безпеки харчових продуктів, сказала наступне: "EU4Health показує, що ЄС готовий підтримувати держави-члени у створенні більш стійких систем охорони здоров'я. Системи охорони здоров'я ЄС повинні бути підготовлені до майбутньої пандемії, ефективно боротися з незаразними захворюваннями».

Через цю 7-річну програму Європейська Комісія інвестує 9,4 млрд євро (що становить понад 2000% збільшення бюджету порівняно з поточними ресурсами на охорону здоров'я) у:

  • запобігання транскордонних загроз здоров'ю та формування надзвичайних запасів медикаментів та інших медичних засобів; команду Союзу з питань надзвичайних ситуацій у галузі охорони здоров'я та більшій координації можливостей охорони здоров'я у випадках криз.
  • забезпечення доступними для пацієнтів та медичних систем лікарськими засобами медичного призначення, медичними засобами та підтримкою інноваційного та екологічного виробництва медичних виробів.
  • зміцнення систем охорони здоров’я шляхом поліпшення їх доступності (зменшення нерівностей), ефективності та стійкості для вирішення основних проблем, таких як незаразні захворювання (рак), інфекційні захворювання, хронічні захворювання, рідкісні захворювання (шляхом збільшення масштабів існуючих інструментів, таких як Європейські довідкові мережі), стійкі до наркотиків інфекції, ожиріння, шкода, пов'язана з алкоголем тощо.

Спираючись на безлічі доказів позитивного впливу пристосованості на здоров'я людей, а також на психічне та соціальне самопочуття, ми твердо віримо, що профілактика та сприяння фізичній активності є ключовими факторами для здорових європейських суспільств.

Більше інформації можна отримати на веб-сайті: https://eu4health.eu/