"Попит на фітнес зросте", - Ярослав Сойніков у SMART-інтерв'ю УФА.

"Попит на фітнес зросте", - Ярослав Сойніков у SMART-інтерв'ю УФА.

Сойніков Ярослав – фітнес-експерт, співзасновник мережі фітнес-студій Hiitworks, фітнес-персона року 2019, Майстер-тренер компанії TRX, Life Fitness, Trigger Point.

Ярославе, як Вас та Вашу команду застала пандемія та карантин?

Карантин застав нас, як і всіх. Ми бачили, що відбувається в сусідніх країнах, і були готові до того, що фітнес закриють. Але ось що це означає – взагалі не працювати – цього ми собі уявити не могли. Тому не було ніяких соломинок, щоб підстелити.

Що би Ви зробили заздалегідь, якби знали про наближення пандемії?

Якби знали наперед, що так буде, ми б зробили кілька кроків:

  • почали б освоювати технічні особливості проведення тренувань онлайн;
  • підготувати б клієнтів до того, що їм доведеться тимчасово тренуватися вдома;
  • почали б переговори з орендодавцями про спеціальні умови на період карантину;
  • розробили б продукти і алгоритми роботи тренерів і відділу продажів, які могли б приносити прибуток в режимі карантину.

Чим Ви з командою займаєтесь на карантині?

Зараз наша команда досить напружено працює, вирішуючи 2 основні завдання:

  • підтримка, зміцнення, і, почасти, розвиток команди;
  • підготовка до відкриття (в тому числі, постійна комунікація з клієнтами);

Яким Ви бачите майбутнє після завершення карантину?

Після весняного карантину, мені здається, відбудуться кілька змін:

  • зросте попит на фітнес в цілому;
  • в фітнесі люди будуть бачити, скоріше, не елемент солодкого життя або спосіб скинути пару кілограмів, але, в першу чергу, обов'язкову частину повсякденного життя, для підтримки і зміцнення здоров'я. Це вплине на формування нових трендів в фітнес-індустрії, на комунікацію фітнесу з клієнтами, на підготовку тренерів, і тд;
  • ціна на онлайн-тренування, в середньому на ринку України, нижча, ніж офлайн, і багато тренерів і клієнтів залишаться там. Це відкриває можливості для непрофесіоналів і шахраїв, але так само залучає в активний спосіб життя більше людей. З одного боку, більше людей постраждають від непрофесійних дій тренера, а з іншого – фітнес все одно виграє за рахунок більшого охоплення і конкуренції. Так вже було не раз, кількість перейде в якість.
  • гаджети відіграють все більшу роль, і цей тренд отримає потужний поштовх. Клієнти і далі будуть вважати, що технології можуть допомогти залишатися здоровими і в хорошій фізичній формі;

Ps: Всім бажаю зважати на мінуси, але бачити плюси в цій непростій ситуації, і пам'ятати, що розвиток завжди проходить через біль. Тримаємося і чекаємо свою хвилю!

Довідка: SMART-інтерв’ю – це проект Української Фітнес Асоціації з інформаційної підтримки індустрії; думки бізнес лідерів про те, як кожен долає наслідки пандемії та карантину.

Джерело: Українська Фітнес Асоціація