"Людство має ще переосмислити ставлення до цієї пандемії", - Вадим Гуменюк у SMART-інтерв'ю УФА.

"Людство має ще переосмислити ставлення до цієї пандемії", - Вадим Гуменюк у SMART-інтерв'ю УФА.

Вадим Гуменюк - генеральний директор міжнародної тенісної академії, співвласник компанії ФітКультура, президент української фітнес Ассоціаціі УФА.

Анно, як Вас та Вашу команду застала пандемія та карантин?

Ми працювали як і всі у звичайному режимі, відсвяткували 8 березня, будували плани на літній сезон. 12 березня прийшло невеличке обмеження щодо відвідування публічних закладів та закриття навчальних. Інтуїція підказувала, що відбувається щось із великими наслідками, але досвід не давав уяві охопити глобальні масштаби пандемії навіть на фоні новин з Китаю та Італії. Коли ж 16 березня вийшла постанова про початок повного карантину по країні, прийшло розуміння, що все серйозно. Тоді почалися надзвичайні наради з плану зупинки підприємства. Наша компанія досить велика, три філії, сотні співробітників з різним функціоналом, професійними навичками та життєвим досвідом. Від класичного спортивного комплексу нас відрізняє наявність готелю та кампусу для спортсменів, тому ми навіть розмірковували продовжити тренування професіональних спортсменів у форматі закритого спортивного інтернату. Але закон – то є закон. Тож з 16.03.2020 ми закрили двері усіх локацій, а всі співробітники пішли у відпустку.

Що би Ви зробили заздалегідь, якби знали про наближення пандемії?

Якби ми знали, що так буде, то певно, що змінити наодинці щось було б нереально, але однозначно ми би почали готуватися заздалегідь:

А) спланували б видатки з урахуванням економії запасів компанії;

Б) заздалегідь би провели навчання з елементарної фінансової грамотності серед всіх співробітників, можливо навіть у форматі відео-лекції, щоб всі співробітники, а особливо з малим життєвим досвідом, могли краще бути підготовленими до призупинення бізнесу;

В) продумали б сценарії дистанційного супроводу клієнтів під час карантину.

Чим Ви з командою займаєтесь на карантині?

Карантин ще на завершено, але з 1 червня всі перейшли до адаптивного карантину, що дозволяє нам відкрити двері закладів за дотримання санітарних вимог. Протягом періоду соціальної ізоляції сам особисто та ключові керівники компанії почали приймати участь у спеціалізованих конференціях та чатах, щоб розуміти, що відбувається навколо нас у різних напрямках діяльності. З керівниками спробували проводити наради у форматі онлайн-конференцій, щоб зрозуміти як співробітники та клієнти долали наслідки карантину. Зараз, коли бізнес починає працювати, нашим пріоритетним завданням буде підтримати тих, хто буде в скрутному становищі і головне, що ми будемо намагатися зберегти робочі місця, бо для кожного дуже важливо мати майбутнє. Знаю, що в деяких закладах частина працівників за час карантину знайшли іншу роботу і не планують повертатися, проте у нас більшість команди є сталою.

Яким Ви бачите майбутнє після завершення карантину?

Думаю, що людство має ще переосмислити ставлення до цієї пандемії, але з нею ще прийдеться рахуватися. Як кажуть, пандемія як релігія – неважливо віриш ти чи ні, але маєш виконувати усі ритуали. Безумовно, тепер ми роблячи SWOT-аналіз будемо закладати ризики пандемій, про які вже десятиліття попереджають провідні вчені та футурологи. Але особисто наша продуктова лінійка навряд чи зміниться, тому усі зміни будемо розглядати через призму адаптації до нової реальності. Наша сфера діяльності має лишитися у сферах освіти, спорту та відпочинку, тому будемо вивчати досвід іноземних колег та відчизняні вимоги до санітарної безпеки, приклади дистанційного супроводу клієнтів та інші можливості. Є таке прислів’я, що все, що нас не вбиває, робить нас сильнішими. Певно, карантин хоч і ставить нас на коліна, але лишає шанс стати ще сильнішими. Це не перша і не остання криза на моїй пам’яті, і цього разу все ще більш непередбачувано, ніж минулі рази, але ми маємо пройти і це.

Довідка: SMART-інтерв’ю – це проект Української Фітнес Асоціації з інформаційної підтримки індустрії; думки бізнес лідерів про те, як кожен долає наслідки пандемії та карантину.

Джерело: Українська Фітнес Асоціація