"Роботи у фітнес-індустрії безсумнівно буде більше", - таку думку висловила у SMART-інтерв'ю УФА Юлія Кузьменко. 

"Роботи у фітнес-індустрії безсумнівно буде більше", - таку думку висловила у SMART-інтерв'ю УФА Юлія Кузьменко. 

Юлія Кузьменко – фітнес-менеджер Sport Life, підприємець, м.Запоріжжя

Юліє, як Вас та Вашу команду застала пандемія та карантин?

З самого початку ми слідкували за світовою ситуацією з COVID-19, розуміли, що будуть державні карантинні заходи і готові були їх виконувати. До останнього сподівалися, що «обійде стороною», повної зупинки діяльності фітнес-клубів не чекали. 17 березня в день закриття клубу на карантин ми працювали до останньої хвилини, відвідуваність клієнтами вже була мінімальною. Що зупинка затягнеться так надовго також стало для нас несподіванкою.

Що би Ви зробили заздалегідь, якби знали про наближення пандемії?

Як фітнес-менеджер перенесла б увагу команди на важливі навички сучасного життя, на вміння справлятися зі страхами і стресами, на вміння критично оцінювати отриману інформацію і гнучко мислити, на вміння організувати простір навколо себе, на вміння підтримувати певний мінімум життєвої енергії та настрою, і вміння допомогти у переліченому вище клієнту. Авжеж, розібрали б інструменти роботи в онлайн, і все ж, частково тренери і до карантину вели таку діяльність, інші освоїли інструменти в форматі форс-мажору, після закриття клубу. Наша команда – професіонали у напрямках фітнесу, здоров'я та підтримки фізичної форми, в цьому тренери досить самостійні щодо своїх клієнтів та себе, все це підсумки раніше виконаної роботи. А ось працювати над емоційним станом, на жаль, не всі знають як, і це для деяких є перешкодою у розвитку.

Чим Ви з командою займаєтесь на карантині?

З перших днів карантину максимально спрямовую команду в бік самонавчання, в першу чергу, щоб не потрапити в пастку «нудьги». Кожен робить це у своєму ритмі та самостійно вибирає напрям. Виходячи з минулого досвіду, я розуміла, що настрій буде йти до низу, тому важливо було на початку дати імпульс. Паралельно наставити продовжувати тренування з своїми клієнтами у рамках державних обмежень та з перебудовою на малорухливий спосіб життя, продовжувати комунікації з клієнтами через месенджери та ведення їх даних у зручній для тренера формі. Ми досить швидко ознайомилися з основними каналами онлайн-роботи. Тренери вже на наступний день після закриття клубу виходили в ефіри, тестували, було «неідеально», і звичайно не всі тренери, але саме дії трохи розвіяли туман невизначеності, стали прикладом для інших, додали деякої стабільності, і фінансової зокрема. Це стало відмінним інструментом для команди в підтримці своїх власних навичок на час самоізоляції і новим досвідом зв’язку з клієнтами у форматі «з екрану».

Особисто у моїй трудовій діяльності ця криза вже третя), для мене з усіх минулих по відчуттю ця досить м’яка, не довелося «вмирати», перероджуватися і т. д.. Так, на початку було відчуття невідомості, але і впевненості також. Інтуїція, досвід та спілкування з однодумцями і колегами дають мені змогу приймати розумні рішення. За підсумком придбань більше у рази, оточення ширше, енергія яскравіша, є і новий досвід, є і те, що залишиться вже в майже минулому періоді карантину або вже залишилося, але це дрібниці) Як і команда, я теж підтримую емоційну та фізичну форму, займаюся розширенням знань та професійних навичок, здебільшого у напрямку маркетингу, комунікації та партнерства, але є і нові цікаві напрямки, наприклад дизайн. Паралельно продовжую брати участь у розвитку проектів позашкільного розвитку дітей та молодіжного клубу підприємців у м.Запоріжжя , тепер вже і з дистанційною опцією. В цілому карантин звичайно змінив плани на рік 2020, та все це можливо пережити, головним залишається здоров'я.

Яким Ви бачите майбутнє після завершення карантину?

Роботи у фітнес-індустрії безсумнівно буде більше. Карантин подарував нам клієнтів, яким зручно займатися вдома з різних причин, клієнтів, які завдяки карантину зробили перший крок до здорового способу життя долучившись до онлайн-тренувань і готові продовжити з нами тренуватися на майданчиках клубу. Увесь світ звернув увагу, що здоров'я людини – це величезний економічний фактор, і його нестача може вбити економіку. Для фітнес-індустрії відкриваються нові можливості і горизонти в онлайн, що стрімко і надовго увійшов у наші будні, вже з'явилися нові продукти фітнесу з орієнтацією на імунітет. Фітнес увійшов у світ гаджетів, екранів та всіляких мобільних додатків, чат-ботів для підтримки і мотивації клієнтів, безмовного спілкування через безліч месенджерів. Важливим також є партнерство з державою у напрямках фітнес+спорт, фітнес+туризм, а тепер і фітнес+медицина.

P.S.

Бажаю колегам здоров'я, сил та енергії, по закінченню карантину нас чекає багато роботи і ручне керування. Якнайшвидшого всім нам запуску фітнес-двигунів та безпечного польоту на висоті. Перемога буде за нами!

Довідка: SMART-інтерв’ю – це проект Української Фітнес Асоціації з інформаційної підтримки індустрії; думки бізнес лідерів про те, як кожен долає наслідки пандемії та карантину.

Джерело: Українська Фітнес Асоціація