Спортсмен Романишин проплив 980 км, аби привернути увагу до забруднення Дніпра

Спортсмен Романишин проплив 980 км, аби привернути увагу до забруднення Дніпра

Спортсмен Михайло Романишин здійснив заплив на 980 кілометрів Дніпром і таким чином встановив рекорд. Метою запливу було привернути увагу суспільства до екологічних проблем і стану річки.

Як повідомило місцеве видання «Вгору», у рамках проєкту #ВплавДніпро, спортсмен стартував від українсько-білоруського кордону 5 серпня та подолав увесь український відрізок Дніпра до Херсона, де й фінішував 10 вересня.

Романишин пропливав за день у середньому 28 км, найбільшу відстань, яку він здолав за раз, 37 км. Його постійно супроводжувала шлюпка, а також спортсмен регулярно здавав аналізи (для впевненості, що стан його здоров’я не погіршився).

«Ми маємо великі екологічні проблеми. Це вже не річка — це болото. Мені дуже шкода, що мої діти живуть в цьому світі, де таке відбувається з нашою неповторною природою. Країна чудова, з води відкриваються такі краєвиди, але по воді стелиться нестерпний запах. Нам треба щось змінювати, те, що осідає на поверхню води через нас, не має там бути», — зазначив Романишин, коментуючи мету запливу.

Джерело: hromadske.ua