В Україні запрацював “UBER” у сфері фітнесу.

В Україні запрацював “UBER” у сфері фітнесу.

У Києві в тестовому режимі запустився стартап FITNOW.

За словами засновника стартапу FITNOW, проект хоче вирішити дві проблеми:

  1. Допомогти студіям заповнити вільні місця на тренуваннях і швидше відновитися після карантину.
  2. Допомогти користувачам швидко і зручно записатися на тренування в будь-який фітнес-клуб або студію.

Модель стартапу — це "єдиний фітнес-абонемент", який набирає популярність в Америці та Європі. Через один додаток ви можете забронювати тренування в будь-якому фітнес-клубі або студії України.

На сайті наведена аналогія "Це як Glovo у сфері фітнесу", по суті фітнес-агрегатор всіх ресторанів фітнес-клубів, де ви можете переглянути "меню" - "розклад" і записатися на будь-яке тренування, де є вільні місця.

Зараз засновники стартапу ведуть переговори з більш ніж 250 студіями Києва про підключення. Сказали, що вже уклали договори про партнерство з деякими з них.

Монетизація

"Ми приводимо нових клієнтів у вашу студію і отримуємо з цього 20-25% комісії. Це краще, ніж порожнє місце на тренуванні", пишуть на сайті компанії.

Користувачам платити за тренування пропонують балами. Пакет із 30 балів коштує 720 грн, з 60 — 1320 грн і зі 100 балів пакет обійдеться в 2000 грн.

На сайті пишуть, що 100 балів вистачить на 10-17 тренувань. Зал сам призначає вартість тренування, це може бути і 4 бали за розтяжку або 12 балів за авторський сайкл.

Цікаво, що на відміну від абонементів, бали не мають терміну придатності і "не згорять". Це може бути зручно для людей, які роблять великі перерви між заняттями.

Запуск

Зараз йдеться про запуск у закритому режимі для невеликої кількості осіб. Повноцінний запуск для всіх бажаючих обіцяють на середину-кінець літа.

Конкуренти

Ідея не нова. Подібний сервіс GoFit, вже працює у кількох містах України з 2016 року.

Засновники FITNOW кажуть, що у них абсолютно інша бізнес-модель.

Данила Захаров, Засновник Fitnow: "Ми беремо плату за конкретне тренування. GoFit  та інші сервіси пропонують місячну передплату з безлімітним відвідуванням. Природно, що за кожне відвідування вони повинні заплатити студії. При такій моделі дуже легко піти в мінус, якщо людина регулярно тренується".

Інвестиції

Стартап робився власними силами, без вкладень. Засновники стартапу вихідці з фінтех компанії та маркетингових агенцій. Хлопці планують залучати інвестиції на розвиток і швидке зростання, про що вони пишуть у спеціальному розділі на сайті для інвесторів.

Віра в успіх таких стартапів підтверджується великими інвестиціями на ринках США і Європи. В майбутньому подивимося, чи зможе український стартап FITNOW повторити успіх своїх західних колег.