Українка розповіла, як відкрила фітнес-студію у ФРН

Українка розповіла, як відкрила фітнес-студію у ФРН

Ірина Гутшмітд зі Львова переїхала до Федеративної Республіки Німеччина (ФРН) і відкрила фітнес-студію та туристичну аґенцію у місті Баден-Баден. В Україні вона була майстром спорту з художньої гімнастики та тренувала спортсменів, тому після переїзду намагалася знайти роботу у фітнес-центрах. Але отримувала відмови через акцент.

Щоб заробити на життя, спершу проводила тренування в муніципальних спортивних клубах та будинках для літніх людей. А згодом стала вести курси гімнастики для жінок при соціальних відомствах. «По телевізору випадково побачила програму про Баден-Баден — місто, куди завжди мріяла переїхати. Через оголошення в газеті знайшла там житло та вакансію тренера у місцевому спортивному клубі», — розповідає Ірина.

В той час у ФРН з’явилася послуга, коли медичний поліс частково покриває спортивні заняття. Це вважають профілактикою здоров’я. Але такі тренування можуть проводити лише фахівці з відповідною освітою. «Серед охочих на цю посаду лише у мене був потрібний диплом — із лікувальної гімнастики та фізичної реабілітації. Його отримала після закінчення Львівського університету фізичної культури. Як виявилося, його визнають і в ФРН. Новий шеф за рахунок компанії відправив підвищувати кваліфікацію до Мюнхена. Три роки навчалася заочно. Отримала диплом тренера і менеджера фітнес-клубу. За рік вирішила відкрити власну гімнастичну студію», — ділиться українка.

За реєстрацію бізнесу жінка заплатила 20 EUR. Підприємцям можуть дати безвідсотковий кредит, але потрібен бізнес-план і досвід роботи у певній галузі. «Двічі зверталася з проханням виділити початковий капітал й отримувала відмову. Але втретє дали 5 тис. EUR. На ці гроші орендувала приміщення в центрі міста, зробила ремонт, купила спортивний інвентар. Щоб привабити клієнтів, зробила акцент на психологічній допомозі за допомогою фізкультури. Під час індивідуальних занять спілкуюся з клієнтами. Даю можливість їм виговоритися, допомагаю порадами, прищеплюю любов до спорту», — зауважує п.Гутшміт.

За рік студія стала популярною — з’явилося близько сотні постійних клієнтів. «Помітила, що сюди часто заходили туристи з пострадянських країн. Це наштовхнуло на ідею відкрити туристичну аґенцію. З клієнтами контактую через Інтернет. Залежно від їхніх бажань складаю програму поїздок — закупи, екскурсії, оздоровлення. Якщо потрібно, висилаю запрошення для візи. Зустрічаю на летовищі, допомагаю вибрати готель. Працюю сама, але за необхідності наймаю екскурсоводів або співпрацюю з місцевими аґенціями», — каже вона.

Зазвичай люди приїжджають заради оздоровлення. Адже Баден-Баден — найвідоміший курорт мінеральних вод у ФРН. «Намагаюся робити так, аби люди не лише відпочивали, а й займалися спортом. Проводжу ранкову гімнастику, пішохідні прогулянки місцевим лісом Шварц-Вальд, воджу пити воду безпосередньо з джерел. Домовляюся про різноманітну медичну допомогу, зокрема, нетрадиційну. До прикладу, тут дуже популярна та корисна процедура, коли до певної температури прогрівають усе тіло. Таким трибом лікують на перших стадіях раку. Виступаю для таких людей поручителем. У ФРН лікарні не хочуть приймати іноземців. Бояться, що ті можуть отримати допомогу і виїхати з країни, не заплативши», — пояснює українка.

Джерело: http://meest-online.com/