Як зміцнювати імунітет і підтримувати тіло в формі взимку? Радять фітнес-експерти

Як зміцнювати імунітет і підтримувати тіло в формі взимку? Радять фітнес-експерти

Взимку тягне заховатися в ковдру та не відходити від батареї, проте обігрів приміщень пересушує слизові оболонки, а знижена активність негативно впливає на імунітет.

Спробувати виспатися

«Взимку дні стають коротшими, а ночі — довшими. Всіх тягне на сон. Мабуть, ведмеді щось розуміють про роботу організму, оскільки впадають у сплячку. Людям варто також приділити більше уваги сну та відновленню. Висинатися — найперша і найпростіша річ, яку ми можемо зробити для міцного імунітету», — зауважує співзасновник hiitworks Ярослав Сойніков.

Фітнес-експерт радить спати не менше семи годин, а засинати близько 23:00. Щоб не забувати вкладатися, можна створити ритуал перед сном та приділяти йому увагу в один і той же час. Наприклад, виходити на легку прогулянку чи приймати ванну. Якщо вранці вдається вставати з бадьорістю та без будильника — це знак, який свідчить, що організм відновив сили за ніч.

Переглянути склад раціону

Кишківник входить до складу імунної системи. Коли він працює добре, це впливає на міцний захист від вірусів. Заважають роботі травної системи зайві перекуси, що засмічують її. Достатньо повноцінно харчуватися 3 рази на день, щоб не мучитися від голоду, тримати тіло в формі та знизити ризик захворювань.

«Імунна система складається з білків, тому важливо вживати білок в достатній кількості. Для здорової мікрофлори кишечника потрібна клітковина, що міститься у овочах, фруктах і зелені. Варто також звернути увагу на вітамінно-мінеральні комплекси, особливо на вітаміни C і D. Не забувайте пити воду. Організм, що страждає від пересушеного повітря у приміщенні, подякує вам за це», — пояснює фітнес-експерт. 

Не гальмувати фізичну активність

Якщо постійно піддаватися спокусам дивану, дефіцит руху зробить організм більш вразливим перед хворобами. Робочі дні більшість людей проводить у сидячій розумовій праці, а для здоров’я потрібен баланс розумового та фізичного навантаження.

«Фізична активність, так само як розумова, повинна бути щодня, — розповідає Ярослав Сойніков. — При першій-ліпшій можливості треба виходити на прогулянку. Відсутність руху і свіжого повітря набагато більш шкідлива, ніж мороз. Якщо вам холодно на вулиці, значить, ви просто вдягнулися неправильно. Вдягайтеся тепло і не бійтеся гуляти».

Тренери hiitworks радять додати до прогулянок мінімум три тренування на тиждень тривалістю 45 хвилин. Щоб отримувати потрібне навантаження, але запобігти виснаженню. В програму варто включити силові, інтервальні та відновлювальні заняття. Різноманітне навантаження допоможе отримати заряд бадьорості та заспокоїти думки, адже емоційний стан також впливає на захисні сили організму. 

 Джерело: Хмарочос