Час поїсти: як і навіщо вести щоденник харчування

Час поїсти: як і навіщо вести щоденник харчування

Можливо, ви не чули, але 80% успіху фігури залежить саме від якості вашого харчування. І лише 20% дають регулярні тренування і різні процедури по догляду. Тому дуже важливо ретельно стежити за тим, що ми вживаємо всередину.

Контроль якості і кількості харчування дає гарне тіло без зайвої ваги. Для цього вам знадобиться щоденник харчування, адже встежити за кількістю споживаних калорій просто неможливо. Як правильно його вести?

     Навіщо вести щоденник харчування?

Насправді вести щоденник харчування не так вже й складно. Через 21 день ви вже не зможете без нього жити, адже саме тоді у людини виробляється звичка. Після того, як ви почнете вести щоденник харчування, ви зможете дізнатися, як багато або мало ви їсте в день, чи вписуєтесь в щоденну норму калорій, калорійність споживаних страв, порівняєте кількість білків, жирів і вуглеводів у вашому раціоні. Виходячи з цієї інформації, почнете більш грамотно складати меню на день, а то і на тиждень.

     Кому слід вести щоденник харчування?

shutterstock 542716249

В ідеалі, звичайно, всім. Адже робота над правильним метаболізмом тривати все життя. І якщо ви не хочете порушити обмінні процеси, займіться щоденником харчування якомога раніше. З віком ви скажете самі собі спасибі.

Тим, хто має проблеми із зайвою вагою. Якщо ви почнете вживати в день всього на 200-300 ккал менше, вже через 2 тижні ви помітите істотний прогрес. І при цьому вам не потрібно буде сидіти на дієтах і перебувати у голодуванні.

Щоб набрати вагу. Так-так, ці люди все ще існують. Деяким з нас дійсно потрібно набрати зайву вагу. Щоденник харчування допоможе в цьому, адже ви побачите на скільки більше калорій в день вам слід вживати.

Вагітним. Майбутнім мамам важливо аномально не погладшати протягом 9 місяців. Вагітним дуже складно стежити за кількістю їжі, яку вони з'їдають в день, а щоденник харчування допоможе не переїсти і при цьому розбавити свій раціон корисною і різноманітною їжею.

      Як вести щоденник харчування правильно?

Dnevnikpoxudenia

Йдеться про бабусиний метод. У стовпчик прописуємо продукти, які ви з'їдаєте за день навпроти кожного розписується кількість білків, жирів і вуглеводів в залежності від кількості грамів продукту, який ви вживаєте.

Також слід вказувати час прийому їжі, щоб відстежити, як часто ви їсте. Між прийомами їжі не повинно проходити більше 3 годин, таким чином обмінні процеси будуть працювати злагоджено, а зайва вага не буде відкладатися «про запас».

Робити записи необхідно відразу після кожного прийому їжі, щоб нічого не забути і не упустити. В кінці дня ви можете вже забути всі цифри і продукти, які вживали протягом дня.

Як вести щоденник харчування за допомогою мобільних додатків?

У сучасному світі у кожного з нас є смартфон і гріх цим не скористатися. Крім того, пропонується величезна кількість спеціальних додатків і лічильників харчування, які доступні для скачування кожному.

Серед переваг мобільного додатка, можна виділити наступні:

  • Автоматичний підрахунок калорій споживаних продуктів.
  • Підрахунок загальної суми споживаних калорій
  • Збереження даних
  • Додаток завжди знаходиться під рукою і можна ввести дані в будь-яку хвилину.
  • Додаткові бонуси у вигляді індивідуального підрахунку БЖУ, норми ваги в співвідношенні з ростом, розрахунок водного балансу, вік, звичний спосіб життя.
  • Розрахунок індексу маси тіла.

Недоліки мобільних додатків?

  • Не всі страви є в додатку, вам доведеться самостійно вводити назву і шукати калорійність продуктів харчування. І то не всі програми можуть похвалитися цією функцій.
  • Додатки вимагають підключення до мережі інтернет, тому не завжди у вас буде можливість вводити дані, особливо перебуваючи у відпустці за кордоном.
  • Смартфон може розрядитися, перегрітися і ви залишитеся на час без харчового щоденника.

Але все ж програми для мобільного телефону на сьогоднішній день вважаються найбільш зручними, тому рекомендуємо все ж спробувати. Діліться з нами результатами!

Джерело: beauty.ua