Як зробити силові тренування ефективними?

Як зробити силові тренування ефективними?

Наскільки важливі силові тренування в фітнесі, чим вони корисні для здоров'я і як часто слід займатися?

До силових навантажень деякі відвідувачі фітнес-клубів ставляться скептично. Особливо ті, хто приходить в зал заради того, щоб схуднути. Вони вважають, що на такі вправи не варто звертати увагу, раз вони не є жироспалюючими - адже в різновидах фітнесу, строго орієнтованих на схуднення (таких як степ-аеробіка), силових вправ немає.

Однак силові тренування володіють двома важливими перевагами, які не слід ігнорувати.

Силові тренування працюють на збільшення м'язової маси. Чим більше розвинені ваші м'язи, тим більше енергії їм потрібно. В якості основного джерела енергії вони використовують запаси жиру в нашому організмі. Безумовно, силові тренування не є жироспалюючими в традиційному значенні. Але опосередковано розвинена мускулатура допомагає спалювати жир, а значить утримувати ваш вагу в нормі. Чого не скажеш про аеробні вправи - з їх допомогою можна схуднути, але без комбінації з силовими навантаженнями, утримати результат буде практично неможливо.

М'язи атрофуються, якщо не приділяти уваги силовим навантаженням. Як результат збільшується тиск на ваші суглоби і кістки. Згодом, відсутність розвиненого м'язового каркаса стає причиною розвитку хвороб на зразок сколіозу і остеоартрозу. Особливо, якщо людина страждає від зайвої ваги.

Як зробити силові тренування ефективними?

Силові навантаження слід комбінувати з кардіонагрузками. Це правило обов'язково в двох випадках:

  • ви хочете отримати гарне рельєфне тіло, але є проблема зайвої ваги. У такому випадку спочатку потрібно схуднути, використовуючи аеробні навантаження. Інакше м'язи будуть рости під шаром жиру і тренування приведуть до того, що ви станете ще крупнішими;
  • ви не можете зробити достатньо повторень вправи при силовому тренуванні. Це означає, що вам необхідно тренувати витривалість, що знову ж таки досягається за допомогою аеробних тренувань.

Визначити оптимальну частоту тренувань. Дуже важливо не допустити перетренування м'язів. Їм необхідно давати відпочинок і час на відновлення. Якщо ви займаєтеся фітнесом, то м'язи повинні відпочивати хоча б 48 годин. Іншими словами, силові тренування краще проводити через день. Що стосується графіка, то конкретний час тренувань варто вибирати в залежності від денного режиму. Тільки ви самі знаєте, коли вам зручніше займатися - з ранку або після роботи.

Давати собі відпочинок між підходами. У класичному пауерліфтингу, направленому на розвиток сили, тривалість відпочинку між підходами становить 3-5 хвилин. Однак для інтервальних тренувань пауза між вправами складає 40 секунд.

Також варто вибирати відповідну програму силових тренувань, яка дозволить ефективно опрацьовувати групи м'язів, що цікавлять вас. Наприклад, фітнес-програми інтервальних тренувань спрямовані на послідовне опрацювання всіх груп м'язів - для підтримки загального м'язового тонусу людини.

Джерело: DeloUa